Group: User Level: Gelegenheitsposter
Posts: 11 Joined: 1/29/2026 IP-Address: saved

| Az esküvőről mindenki az „igen”-ig tervez. Ruha, torta, zene, fotós. Éjfélkor csók, konfetti, vége. De mi van éjfél után 1 perccel?
Barátnőm kastélyban esküdött. Gyönyörű volt. Másnap reggel 8-ra vissza kellett adni a kulcsot. „Kitakarítva.” Ő, a férje, anyós, após, 6 órás alvás után: szétszedték a dekorációt. Söpörték a konfettit. Szedték a mécseseket. Cipelték a maradék piát. A nászéjszaka helyett meló. 11-re végeztek. Holtfáradtan indultak nászútra.
Mi ezt nem akartuk. Ezért néztük meg a Zichy-palotát.
A Győri Esküvőszervező Iroda csomagjai a https://mufegyorhu.com/ oldalon vannak, de a legfontosabb sor nem az árlistában van. Hanem az apróbetűben: „bontás, takarítás a mi dolgunk”. A szertartás után felállsz, megöleled a nagymamát, beülsz a kocsiba, elmész. A virág, a gyertyatartó, a székszoknya, a 120 pohár nem a te gondod. Soha többé nem látod.
Mennyibe kerül az „ingyenes” helyszín utómunkája?
Idő. 4-6 óra másnap. Nászút helyett. Vagy fizetsz egy brigádot: 150-200 ezer Ft. Kaució-para. „Ez a váza csorba lett.” „A parkettán karc van.” Vita, levonás, ideg. Itt nincs kaució. Ez a munkájuk 52 éve. Logisztika. Hűtőautó a tortamaradéknak? Virágos elviszi a dekorációt? DJ cuccát mikor hozzák el? Ha neked kell szervezni, az már nem esküvő. Az költöztetés.
A Zichy-palota dísztermében 1986 óta tartanak polgári szertartásokat. Tudják: az esküvő 2 óra. Az élmény 2 nap. Te nem akarsz a 2. napon cipekedni. Te a szállodában akarsz reggelizni. Bontatlan pezsgővel.
Ha 60 fő felett vagytok, a Városháza Díszterme ugyanez a sztori 130 főig. Ha kicsiben, a Bezerédj-kápolna Ménfőcsanakon. A csapat ugyanaz. Az elv ugyanaz: te vendég vagy. Előtte, alatta, utána is.
Az esküvői költségvetésben mindenki számol a tortával. Senki nem számol a másnappal. Pedig az a nap dönti el: „életünk legszebb napja” után jön „életünk legrosszabb reggele”, vagy csak csendben megiszod a kávéd.
Mi a kávét választottuk. A konfettit söpörje más. Megérte.
|