SearchSearch CalendarCalendar GalleryGalleryAuction-PortalAuctionsMembersMembers StatisticsStats
get your RSS-Feed
Language/Sprache:  Admin  
 Login: ChatChat (0) new User-MapUser-Mapsend Passwordsend Password RegisterRegister

Forum Overview » Forum » Pravilnik Foruma » Put za Orasje
Pages: (1) [1] »
Registration necessaryRegistration necessary
Put za Orasje
Guestno Access no Access first Post cannot be deleted -> delete the whole Topic 
Group: blocked




Posts: 0
IP-Address: saved


Ovde cu da posvetim malo prostora o putu za Moto skup u Orasju, i da napisem sto se desilo i sva dogadjanja na tom putu:cool:

Kao prvo da kazem da mi Balkanci ostajemo Balkanci i ne bi se mi zvali tako da na planiramo u zadnji minut sto se kaze.

Prikolicu nabavljamo 3 sata pred put, jer Denis nije dobio ili sto vec, tako da sam ja morao ici da prijavim Zvonkinu prikolicu i utrosio sam 4 sata vremena za to, a imalo se vremenaAngryLook

Prvo odem na Langehord da prijavim i kada sam stigao tamo da nisam pao na dupe, 155 ljudi ispred mene kao da nemaju pametnija posla danas (ko kaze), sta uradim sednem na motorin i odem na Süderstrasse kada tamo malo bolje oko 80 ljudi
i onda ni 6 ni 5 nego odem za Harburg i kad tamo samo 3 ispred mene juhuuuuuu.

Moj savet ako imate nesto da radite u vezi auta ili sl. IDITE U HARBURG!!!!

Prijava je kostala da ne poverujete 71€ sta kosta bre toliko?!?!?!?! za jednu tablicu i dva tocka koja ne trosi nista osim sto se koristi 5 puta godisnje

Sada sedim u nekom caffeu gde ovo pisem da popijem pice neko jer sam prezedno.


Sada idem kuci da se pakujem stvari i da cekam poziv od Denisa ili Zvonka, a kada ce to biti pitajte me lakse nesto he he

I evo vratili smo se zivi i zdravi ali da se vratimo na pocetak.

Zvone mene zove u 12h i kaze ja sam spreman i kao i ja ali svako je svog stana sto znaci trebamo se svi naci zajedno, i onda sam ja otisao do Zvonka prepun stvari na motoru.
Posle smo morali ili ici na "baustelu" kod Zvonka i tamo se spakovat.
I kada smo se konacno nasli onda smo cekali Denisa ;)

Mi se ne bi zvali Balkan-bikersi kada ne bi cekali uvek nekoga he he
Ali Denis je dosao i dok smo se spakovali i KONACNO krenuli.

Bilo je tacno 16:00, ali nismo daleko stigli, jer Zvonko je zaboravio pare pa onda opet natrag grrrrr....

I kada smo 2 put krenuli sve je bilo ok ali samo prvih 100 km, jer ko ce drugi nego opet Zvonko mora da "pisha". E lepo nam je krenulo pomislih ;)ali gde se mi zurimo uopste?!? ;)

U kassel smo stigli oko 19:30 i tu smo napravili prvu pauzu i sacekali Nikolu da ubacimo motor i teramo dalje.

Ah da a ko je Nikola, Nikola je od glave do pete pravi biker, od Zvonka rodjak, naime on je prosao celu Evropom sa motorom i motori su mu u krvi od malih nogu, odrastao je sa Zvonkom ;)

Ovo je Nikolin KTM



Ovo je Nikola



I posle pauze i malo zezanja krecemo ka Orasju, i onda skoro da smo izasli iz Nemacke zaustavljau nas kripovci i vrse kontrolu motora i ostavili smo im utisak da smo CLEAN hehe

Zahvaljujuci nasim Vozacima freuendes SmiliePitt Bullu i Daliboru stizemo u 06:20 u Sloveniju, ah i ovo da napomenem da Pitt Bull zaboravi ponekada da ima prikolicu sa dva motora na njemu i u kombiju takodje dva, i da juri kao da je sam ali to je Pitt Bull sto vise reci hehe

Ikonacno stizemo na Balkan-Slovenija. resimo hajmo da doruckujemo, i onda na samom ulasku u HR u nekom restoranu odmah iza Tunela (Krapina),sednemo mi i narucimo pice i svakom po porciju njihovih jajceka i Hrenovki sto znaci 5 porcija i malo salate, i kada smo trebali da platimo necete verovati 39€!?!?!?!?


Onda mi vajni matematicari sve gledamo ne bili otkrili gresku ali nema greske to stvarno toliko kosta!!!!!!!!

Sada i nikada vise, zamislite imaju i dve zvezdice pih....

Sledecea etapa je zagreb, tacnije kod Janka, Janko je isto rodjak od Zvonka i Nikole i zamislite on je i pilot kod Croatia Airlines ;)

Kod njega smo istovarili motore i ostavili prikolicu.
Onda smo krenuli motorima za Travnik, konacno moto voznja....


Nikola nam ja trebao biti vodic, ali stigli smo u Kutinu hehe ali onda je ispravio navigaciju i bili smo na pravom putu.

Za Travnik smo isli preko Banja Luke, i mogu reci ceo put me odusevio kako priroda tako i krivine ;)
Nikolu sa njegovim KTM-om nije mogo niko stici jer je on bio u svom Super moto elementu, i da ne poverujete razmisljam se da nabavim jedan takav Super moto, jer toliko je zabavno voziti se sa njime....


Nikola vrsi kontrolu "Angst Streiffen" heeh



Pitt Bull je dobio krila negde u dubokoj Bosni he he





ovde vam je link sa fotkama sa puta za Orasje

http://balkan-bikers.de/gallery.php?page=Izleti&sub=Moto-skup-Orasje2007

Nikolu smo pokusali da pratimo 1,2 da kazem i 3 krivine ali on je odmaglio po brdima Bosne he he i sto je nama ostalo nego da uzivamo u pogledu tih brda, i tako jedno da kazem posle duzeg vremena (ne ppitajte koliko je to km i sati) konacno sretnemo Nikolu, osmeh od uha do uha, pun Adrenalina i samo vice "To je to, to je to"Zwinkernsretnijeg coveka nisam sreo, samo recite da sam peder ha ha

I onda nas uhvati dalje put za Travnik, koje nam je bio prvi Cilj naseg puta.
Kada smo stigli, prvo sto smo ucinili jeste da JEDEMO CEVAPE ;).
Stigli smo u Cevapdzinicu (SRY zaboravio sam ime) ali upamtio sam da se kelnerica zove Fata ida se pomucila oko nas ha ha

A ko ce drugi nego Zvonko "Daj pivu" he he A fata trebala mu je objasniti 5 minuta da oni ne sluze Pivo ovde, razlog predpsotavljate ali Zvone je ipak negde nabavio pivu sebi i Nikoli, ni sam ne znam odakle Breites Grinsen
Cevapi su bili prva liga (pojeo sam 15 komada) smazao sam ih kao da su me pustili iz kaveza, ovi su smejali :)



Posle cevapa red je bio da posetimo roditelje od Zvonka, ja jos pun cevapa, Keva nam nudi Suvog mesa i rakije, a mi da puknemo.
Zvone kao Zvone on vrti rep ne moze biti ni minutu na mestu i samo vice idemo idemo za Orasje.
Nikola je otisao do svojih, Denis do svojih i tako dok smo se skupili pao je mrak i trebalo je voziti od Travnika do Orasja.


Krenemo konacno za Orasje, negde oko 22h.Ja sme smejem Denisu sto vezuje neke kese za smece oko kolena, a niko mi nije rekao da pratimo reku Bosnu, smrzao sam se kao ..... ;)

Sta mislite ko je prvi bio na celu? Pa Nikola ko drugi njega kao djavoli da teraju, ali sva sreca put preko Zenice nema toliko krivinaZwinkernpa smo ga mogli pratiti.

Mene samo sto muci jeste reka Bosna, rekao sam u sebi ova reka je duza nego Amazon jebote....

Na jednom Denis na putu i mase rukama, ja se usrah odmah sam pomislio desilo se nesto, kada ono Nikola kaze treba mi piva ha ha

Posle krace pauze krenemo dalje, nsita se bitno nije desilo osim sto je Nikola i dalje leteo, prosli smo Zenicu bolje receno preleteli.
I kada najednom Nikola staje opet he he ja njega pitam sto je opet piva? a on ce na to" Gospeti ja neznam ovo citat" a ono na Cirilici pise Doboj i ostali gradovi ha ha.

I Konacno CILJJJJJJJJJJ Orasjeeeeeee, mrtvi umorni sizemo u Orasje oko 00:30 a ja ne sto sam umoran nego sam se i smrzao uff sada sam se zeznuo i nikada vise, ne idem nigde vise bez termo stvari ;)


Ovako izgleda Zvone kada je stigao na cilj, i ne govori nista ;)


Prvo sta smo uradili jeste, skinuli smo kozna odela i scu opremu sa sebe nismo mogli da je nosimo vise, posle ovog puta i konacno da udjemo u nesto lezernije, ali mi ne kukamo gde bi mi to Razz - ällabätsch

Ah umalo da zaboravim, tu nas je cekao Dalibor sa njegovim Kombijem "Zutacem", spas za nas da mozemo da ostavimo negde stvari i da ne mislimo na njih.



Hvala Dalibore..

Dok sam skinuo onaj "kondom" sa sebe i taman pomislih sto cu dalje nigde nikog?!?!?!?!?! pa gde pre nestase?!?! svi odose negde, ali ne treba da previse razmisljam gde su otisli, pa naravno gde je pivo tu su i oni :)

Nikoli nije trebalo dugo on je vec bio podgrejan, dok Zvone i Denis su se dobro drzali, za mene bez price ja sam primeran mamin sin he he



Oprosti Nikola ha ha ha

Posle smo malo caskali uz vatru zahvaljujuci Nenadu i iz Osijeka koje smo to vece upoznali i super su momci, cure morate ih posetiti


Obrati paznju na WC papir na fotki he he to je najvaznija stvar motoriste na skupu he he
I konacno nas je pravi umor uhvatio i ja nisam mogao oka da sklopim vise i ja sam se bacio u kombi i zaspao iste minute ja mislim gde su ostali spavali dragi bog zna, znam samo kada sam ustao da sam ih video pored mene a kada je to bilo nemam pojma, sunce je stajalo uveliko visoko... Durcheinander!



4/26/2007 11:00:34 AM 
Guestno Access no Access no Access 
Group: blocked




Posts: 0
IP-Address: saved


Posto u onom prvom delu nije bilo mesta moram pocet novi post, ali sto se mora nije tesko ;)
Prvo moram sam sebe da ispravim u vezi Nenada i Vedrana, jer sam dobio email (i naravno se ne ljutim grrr he he )od njih koji kaze:
Evo da se i mi malo javimo. Saljemo ti sliku kad smo mi kretali da se vidi kako to rade pravi bajkeri.obratite pozornost na viledu na vrhu torbe koja je jedna od najvaznijih stvari na susretima a ujedino i sluzi kao dodatni spojler pri velikim brzinama ( na zadnjem tocku i to kad se voze dvojica ) tako da se i vi malo naucite od mladjih, a kao drugo kurac bi se vi grijali na susretima da nismo ponijeli WC papir koji sluzi i kao potpala u situacijama kad bas i nemas s cim zapaliti vatru. iz toga opet ide zakljucak da se mi pravi bajkeri znamo pripremiti za ovakav event.al nema veze nemoj se ti sad ljutiti, vi ste ipak imali puno kilometaraza prijesli pa ste imali i dobru logistiku, kombi pun stvari pa lagano na put.
Eto samo toliko za ovaj put
pozdrav od Nenada i Vedrana


A fotka kao primer nama starijima ;)





5/1/2007 3:51:15 PM 
Bjeli BBno Access no Access no Access 
Group: Administrator
Level:

Posts: 505
Joined: 2/5/2007
IP-Address: saved
offline


freuendes Smiliefreuendes Smiliefreuendes Smiliefreuendes Smiliefreuendes Smiliefreuendes Smilie


Samo mogu da kazem RESPEKT !!!Razz - ällabätsch


čudna je čaršija ovo majstore moj
al' pregriz'o jezik ko kaže da nije lijepa
samo ovdje zaista možeš ostati svoj...


5/1/2007 9:32:50 PM   
Registration necessaryRegistration necessary
Pages: (1) [1] »
all Times are GMT +1:00
Thread-Info
AccessModerators
Reading: all
Writing: Administrator
Group: general
none
Forum Overview » Forum » Pravilnik Foruma » Put za Orasje
Moto Desavanja Dijaspore
.: Script-Time: 0.172 || SQL-Queries: 6 || Active-Users: 2,607 :.
Powered by ASP-FastBoard HE v0.8, hosted by cyberlord.at